Urzadzenie diagnostyczne bosch kts

Czym stanowi kolposkop?

Kolposkop to coraz niezwykle powszechne urządzenie diagnostyczne znajdujące zastosowanie podczas badań ginekologicznych. Stanowi ono wyspecjalizowanym narzędziem, które dzięki połączeniu doskonałej klasie układu optycznego ze profesjonalnym współosiowym oświetleniem daje szansę dokładnego zbadania intymnych partii ciała kobiet, narażonych na zaatakowanie przez groźne schorzenia. Za pomocą kolposkopu można dostać nawet 400-krotne powiększenie obrazu.

Kolposkop dodatkowo jego przeznaczenie

Kolposkop stosuje się do kolposkopii, czyli badania powierzchni szyjki macicy wraz z kanałem, a też pochwy i sromu w punktu wykrycia zmian, które mogłyby dawać o przedklinicznych postaciach raka szyjki macicy. Określa się, że dokładność diagnozy przeprowadzonej przez kolposkop ma od 79 do niemal 97%, w relacji od jego modelu.

Jak wygląda badanie kolposkopowe?

Kolposkopia jest bezbolesnym badaniem prowadzonym gdy pacjentka siedzi na fotelu ginekologicznym. Na samym początku badania lekarz zakłada pacjentce specjalny wziernik samotrzymający, który ułatwia uwidocznienie pochwowej części szyjki macicy. Po jego zamocowaniu, do pochwy zaczynany jest wziernik o przezroczystych ścianach, za pomocą którego obserwuje się ściany pochwy i powierzchnię szyjki macicy w normalnym powiększeniu, przy dużym oświetleniu. Kolposkop za pomocą kamery umożliwia rejestrowanie pytania i analizowanie go na profesjonalnym ekranie, a jeszcze pisanie i wydawanie dla pacjentki, kiedy a do celów przygotowania dokumentacji medycznej i dania diagnozy.