Odkurzacz centralny z chowanym wezem

Systemy ogrzewania odkurzania, w przeciwieństwie do starych odkurzaczy, nie wydmuchują zasysanego powietrza w otoczeniu odkurzanego miejsca. W normalnych odkurzaczach filtry nie są w kształcie zatrzymać wszystkich zanieczyszczeń, które znajdują się w wnętrzu. Kolejną zaletą systemów centralnego odkurzania istnieje zarówno bardzo delikatna praca. Instalacja centralnego odkurzania istnieje natomiast znacznie droższa. Pojawia się potrzeba wykonania specjalnej instalacji w sytuacji rurek i przewodów, jakie staną pochowane w granicach, pod podłogą, i nawet nad sufitem.

System centralnego odkurzania podaje się z niewiele elementów. Podstawowym i najistotniejszym spośród nich istnieje firma centralna. Do niej uzupełnione są sztywne rury, które wysyłają do gniazd ssących umieszczonych w ścianach. Końcówkę elastycznego węża montuje się do najbliższego gniazdka także dzięki temu mocna już podejść do leczenia zanieczyszczeń, kurzu i brudu z domu.

Jednostka centralna że stanowić modułowa (tzw. typ split) lub kompaktowa. Jest ona odpowiednikiem korpusu odkurzacza przenośnego. Wciąż jest umiejscowiona w wnętrzach gospodarczych, takich jak garaż czy piwnica. Kompaktowa wersja jednostki centralnej wiąże się z silnika urządzonego w turbinę, która sprawia podciśnienie. Elementem składowym istnieje zarówno separator zanieczyszczeń i pojemnik na zanieczyszczenia. Separator pozwala dokonać podziału zanieczyszczeń na wyższe oraz mniejsze. Im szerszy tym powietrze będzie wcale przefiltrowane.

Gniazda ssące zostają umieszczone w wieżowcu w głównych pomieszczeniach. W zakładach jednorodzinnych do określonego oczyszczenia całej kondygnacji zazwyczaj wystarczy jedynie jedno gniazdo ssące.