Kto ma obowiazek kasy fiskalnej

novitus deonNovitus DEON E - drukarka fiskalna Polkas Kraków

Razem z ustawą o podatku VAT obowiązek posiadania kasy fiskalnej jest jakiś przedsiębiorca, który prowadzi usługi lub robi sprzedaży na sprawę osób fizycznych i rolników pokrywających się na podstawie ryczałtu. Do końca 2016 roku podatnicy mogą jeszcze korzystać z pewnych przywilejów podatkowych, bez potrzeby nabywania kas fiskalnych.

Kiedy nie ma obowiązku posiadania kasy. Drinkiem z przepisów, który wchodzi do celu 2016 roku, jest przepis wspominający o tym, że przedsiębiorca, którego roczne zakupy w zeszłym roku rozliczeniowym nie przekroczyły 20 tysięcy złotych netto, nie ma obowiązku rejestrowania sprzedaży poprzez wystawianie paragonów fiskalnych. W sukcesu firm, które rozpoczęły praca w terminie stania roku rozliczeniowego, limit 20 tysięcy złotych należy przeliczyć proporcjonalnie do pierwszej miesięcy prowadzenia energie w możliwościom roku.

Kasa fiskalna - kiedy rozpocząć rejestrację sprzedaży. W latach 2015 - 2016 w zestawu przedsiębiorstw, jakie muszą płacić paragony, pojawili się kolejni przedsiębiorcy, m.in. warsztaty samochodowe, specjaliści i lekarze stomatolodzy, fryzjerzy i gabinety kosmetyczne, prawnicy lub firmy gastronomiczne, jakie nie realizują naszych pomocy w samolotach. Za wyjątkiem usług gastronomicznych pozostali przedsiębiorcy mają obowiązek rozliczania sprzedaży przez kasy fiskalne w sposobie natychmiastowym, natomiast przedsiębiorstwa, których działa limit 20 tysięcy złotych obrotu, mogą kupić kasę finansową w ciągu 2 miesięcy po przekroczeniu tego zakresu. Ten jeden cel w 2016 roku dotyczy także przedsiębiorców, którzy oferują bilety na przejazdy pasażerskie z ofertą spłacenia ich w niezwykły strategia niż gotówką oraz przedsiębiorców, którzy pokrywali się na podstawie faktur za wykonane usługi na sytuacja osób fizycznych, przy czym rocznie nie wystawili więcej niż 50 faktur dla maksymalnie 20 usługobiorców.

Niezależnie od wysokości obrotów ustawodawca stworzył także katalog produktów, których sprzedaż bezwzględnie musi być dokumentowane paragonem z kasy. Do wspomnianych produktów należy: sprzedaż gazu płynnego, strony do silników a jednych silników, przyczep i naczep, sprzętu fotograficznego, materiałów z metali szlachetnych, perfum, napojów alkoholowych oraz wyrobów tytoniowych.