Ginekologe j balciuniene

Kolposkop jest istotne urządzenie w działalności ginekologa, dlatego przed jego zakupem należy wykonać fachowy rekonesans. Przy dokonywaniu wyboru urządzenia optycznego tego typu, należy zwrócić opinię na szereg czynników, z jakich koszty bynajmniej nie są faktorem najważniejszym. Należy ale pamiętać, iż zbyt mała cena kolposkopu może oznaczać złą jakość wykonania, co zabiera się pejoratywnie na sytuacje obrazu, niestabilności pantografu oraz braku oprogramowania pozwalającego na dokładną ocenę zgromadzonego materiału wizualnego.

Jakość obrazu powinna wynosić ważne kryterium, ponieważ przy zakupie kolposkopu to rzeczywiście parametry układu optycznego mają najogromniejsze znaczenie. Warto zainteresować się miejscem pracy soczewek z danego rodzaju kolposkopu oraz przyjrzeć się, czy układ optyczny jest kilka trybów przybliżania, a więcej jak szeroki jest zakres ogniskowania, czyli ustawiania ostrości obrazu. Dokładność kolposkopu istnieje również szczególnie praktycznym elementem, dlatego ramię pantografu musi zapewniać swobodny, jednak również delikatny krok w każdej stronie. Odpowiednio wyważone ramię pantografu i wykorzystanie adekwatnej klasy siłowników pneumatycznych to nowe ważne cechy odpowiedniego sprzętu.

Jeśli idzie o lampę kolposkopu, to typowe żarówki stały się już anachroniczne, lecz nadal istotna jest ogromna moc światła oraz możliwość jego regulacji. Nowoczesne diody w technologii LED mają niższe wymagania energetyczne, co wydłuża żywotność lampy i eliminuje niebezpieczeństwo nagrzania pola badania. Ostatnim zasadniczym aspektem przy nabywaniu kolposkopu jest i ergonomia wyrobu, bowiem ze względu na specyfikę zawodu lekarza ginekologii, wszystkie funkcje omawianego urządzenia optycznego powinny być podawane jednorącz.